Az elmúlt években egyre nagyobb népszerűségnek örvend a vegán életforma, de mi a helyzet a kozmetikumokkal és sminktermékekkel? Egy ételről könnyebben megmondhatjuk, hogy tartalmaz-e állati eredetű összetevőket, de egy hidratáló krém vagy rúzs kiválasztásánál már nehezebb a dolgunk. Több éve foglalkozom a témával és igyekszem egy átfogó útmutatást adni neked a következő bejegyzéseimben. 

blog1 belso kep 1024x683 1blog1 belso kep

Mit is jelent a Cruelty-free?

Cruelty-free (továbbiakban CF) azaz kegyetlenség mentes, pontosabb fordításban állatkísérlet mentes márkák termékeiről van szó. Természetesen valaha minden összetevőt teszteltek állatokon, viszont ez azt jelenti, hogy további teszteket ezek a cégek nem végeznek, így több állatnak nem kell szenvednie szépségápolási cikkeink miatt. Manapság már más módszerek is léteznek arra, hogy ellenőrizzék a termékek biztonságosságát és hatékonyságát.

 

Bizonyos CF márkákat felvásároltak cégóriások, akik mai napig is részt vesznek állatkísérletek végzésében, vagy ilyen anyavállalatok hoznak létre CF leányvállalatot (L’Oreal – NYX, Estée Lauder – Too Faced). Illetve vannak, akik bár maguk nem végeznek ilyen teszteket úgy döntöttek, hogy olyan régióban forgalmazzák termékeiket (Kínában), ahol törvény kötelezi őket rá. Ezáltal sajnos többé ők sem számítanak CF-nek (ilyen például a Wet’n’Wild). Szuper listák vannak külföldi (főleg amerikai) CF bloggerek oldalain, amik ezen szempontok szerint kategorizálják a cégeket és segítenek eligazodni az útvesztőben. Bár sok kisebb európai márka nem található meg rajtuk a jó hír, hogy többnyire ők nem végeznek állatkísérleteket és nem is forgalmazzák termékeiket Kínában, de azért én mielőtt egy új márkától vásárolnék, mindig alaposan utána olvasok. 

 

Fotók: Shutterstock.com